آموزش گریم کودک

 

نقاشی روی چهره کودکان

نقاشی روی صورت کودکان، برای بچه ها بسیار هیچان انگیز و جالب است، به خصوص در مناسبتهای مختلف مثل جشن تولد و اعیاد کودکان دوست دارند با صورت نقاشی شده به شکل های مختلف ظاهر شوند.

 

از چه رنگ هایی برای نقاشی و رنگ آمیزی روی صورت کودکان استفاده کنیم؟

برای رنگ آمیزی صورت کودکان افراد گوناگون از وسایل مختلف استفاده می کنند. عده ای از ماژیک های معمولی و عده ای از وسایل آرایشی خانم ها برای این کار استفاده می کنند. برخی از آبرنگ و برخی از رنگ گواش برای نقاشی صورت کودکان استفاده می کنند. (که ما اصلا توصیه نمی کنیم.) حرفه ای ها هم از رنگ های گریم برای این کار استفاده می کنند. رنگ های فون دو نوعند، فون خشک که آن را «پن کیک» و فون چرب که آن را «پن استیک» می نامند. از فون چرب برای گریم بازیگران سینما و نیز برای آرایش عروس استفاده می شود.

کدام بهتر است؟

ـ برای رنگ آمیزی صورت کودکان گاهی از فون خشک استفاده می کنند که با آب و صابون یا شیرپاک کن به سادگی قابل پاک کردن است. به طور کلی استفاده از ماژیک و رنگ گواش برای رنگ آمیزی صورت بچه ها اصلا توصیه نمی شود، زیرا رنگ ها به سادگی از روی پوست پاک نمی شوند و می توانند مضر باشند.

ـ اگر از آبرنگ استفاده می شود، باید زود پوست شسته شود و اگر از فون خشک (رنگ گریم خشک) برای رنگ کردن صورت بچه ها استفاده شود همچنین توصیه می شود مدت طولانی رنگ روی صورت کودکان باقی نماند و حداکثر طی چند ساعت با آب و صابون یا شیرپاک کن از روی صورت پاک شوند و کودک نباید به این تفریح عادت کند.

 

آموزشگاه روشا مفتخر است اعلام نماید که آموزش گریم و میکاپ حرفه ای کودکان و همچنین گریم فانتزی کودکان را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای و همچنین لوازم و مواد مصرفی رایگان در دوره های آموزشی خود قرار داده است.